Olemme yhtiönä käynnistäneet strategiamme selkeyttämisen. Tulemme vuoden 2026 aikana selkeyttämään asiakasstrategiamme kahteen osa-alueeseen, projekti- ja taloliiketoimintaan.
Taloliiketoiminta: KAINUU
Taloliiketoimintaa vahvistamaan olemme tehneet aiemmin uutisoidun Asumma-brändin liiketoimintakaupan. Brändiuudistuksen myötä tulemme lanseeraamaan Asumman toiminnan uudella nimellä KAINUU, joka viestii vahvemmin brändin juuria ja taustaamme kainuulaisena massiivipuurakennusten tekijänä.
Projektiliiketoiminta
Projektiliiketoiminta yhtiössämme tulee tarkoittamaan jatkossa rakennusliikkeisiin suuntaavaa kauppaa mm. opetusrakentamiseen, datakeskuksiin ja muihin volyymillisesti suurempiin hankkeisiin.
Uutta kohti
Strategiauudistuksella tähtäämme siihen, että pystymme jatkossa palvelemaan asiakkaamme selkeämmän palvelukokonaisuuden kautta ja helpottamaan etenkin CLT-runkoisen pientalon ostoprosessia, missä olemme tunnistaneet kehitystarpeita jo vuosien ajan.
Molemmat uudistetut asiakasstrategiamme tarvitsevat jatkoelementointia ja lisäarvon tuottoa CLT tuotteemme ympärille. Sen vuoksi pysymme liikkeessä ja haemme aktiivisesti ratkaisuja, joilla helpotamme tulevaisuudessa massiivipuisen rakennuksen työmaaoperaatioita ja lyhennämme asennusaikaa
Lisätietoja
Ville Manninen
toimitusjohtaja
Oy Crosslam Kuhmo Ltd
+358 44 314 1433
